Yeşim Bilge

1962, Buffalo N.Y.'de doğdu. 1984 İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji, 1988 Colorado State University, Advertising and Graphic Design'dan mezun oldu. Bu yıllarda ayrıca Colorado University'de bilgisayar grafiği konusunda sertifika aldı. 1989-90 yıllarında Manajans Thompson'da Grafiker olarak çalışırken bilgisayardan sorumluydu.

Fotoğrafa ve bilgisayarlara olan merakı onu bilgisayarda fotoğraflarla oynamaya yöneltti. Daha sonra Graficolor'da prezantasyon grafiği, ardından Link Multimedia'da 1992 yılına kadar fotorötuş yaptı. 1992 yılında Graphicland Multimedia şirketini kurdu. Halen şirketinde çalışmalarını sürdürmenin yanı sıra Mimar Sinan Üniversitesinde Ögretim Görevlisi olarak 2003'den beri Grafik Bölümü 1. sınıf öğrencilerine Temel Bilgisayar dersi vermektedir.


She was born in Buffalo N.Y. in 1962. She graduated from Colorado State University, Advertising and Graphic design. She worked at several companies before she set up Graphicland Multimedia in 1992. Besides being the manager of the company she is still working as a photoretoucher.